top of page
Фото автораfriendland08

Чи можна гуляти по аа і куди поділися o’o?





Дивовижна, все-таки, мова - англійська. Вчиш її, вчиш, здається, знаєш багато довгих та складних слів… аж раптом зустрічаєш щось простеньке, коротеньке, накшталт «aa» або «o’o», і розумієш, що нічогісінько не розумієш.

Але сьогодні у тебе є нагода дізнатися, що ж означають ці слова і знайти відповідь на 2 такі важливі питання: Чи можна гуляти по аа і куди поділися o’o?

Почнемо з аа.

Виявляється, аа – це різновид лави. Коли ми говоримо про лаву, то уявляємо собі гарячий потік, що виливається з жерла вулкану. Це правильно, але коли лава виходить на поверхню, вона охолоджується і утворює дивовижну поверхню, під якою можуть продовжувати свій рух підземні потоки розплавленої породи. Так от, цю поверхню також називають лавою і поділяють на декілька типів, основні з яких: Pahoehoe «пахоіхоі», aa та pillow lava.

Pahoehoe – це слово гавайського походження і дослівно означає «те, по чому можна хо

дити». Поверхня такої лави доволі гладка, але ду-у-уже нерівна. І ходити по ній не радимо – це небезпечно. Навіть не тому, що можна провалитися, а тому, що з-під поверхні виділяються отруйні гази.





Aa – також позичене геологами у гавайців. І передає звук, який ти, ймовірно, вимовиш, якщо спробуєш ходити по такій поверхні. Вона дуже пориста і нерівна, легко ламається, утворюючи гострі краї.




Pillow lava – лава-подушка. Поверхня у вигляді гладких подушок. Такі подушки зазвичай утворюються при виверженні підводних вулканів.

Більше про лави та інші геологічні явища можна дізнатися на сайті: https://www.sandatlas.org/types-lava-flows/

Сайт англомовний, але дуже цікавий.

Якщо ж геологія тебе не цікавить – можеш просто послухати дуже романтичну пісеньку про лаву:

Послухали пісеньку, тепер можна почитати сумну історію чудової пташки O’o. Українська назва цієї пташки – мохо. А гавайці називали її O’o.

O'o були ендеміком Гаваїв, тобто жили вони тільки на цій території. Пташки були дуже привабливі, з блискучим пір’ям чорного та жовтого кольору. Саме це пір’я і накликало біду на O’o. Пташка вважалася «королівською», з її пір’я робили яскраві вбрання для знаті. А під час освоєння Гаваїв європейці також вподобали O’o і почали полювати на цих дивовижних створінь – хтось ловив пташок для приватних колекцій, а хтось - просто полював заради втіхи. І, на превеликий жаль, цих птахів більше не залишилось на нашій планеті. Востаннє бачили O’o в 1934 році.

Багато хто з наших учнів вже зустрічав на заняттях словосполучення «endangered animals» (тварини, що знаходяться під загрозою). Але до O’o сьогодні приходиться застосовувати зовсім інше визначення – «extinct» (вимерлий). Сумно. Тож давайте берегти тих чудових створінь, які досі живуть з нами на одній планеті.

7 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Зі святом Великодня!

Дорогі друзі! Вітаємо Вас зі святом! Бажаємо ніколи не втрачати гарного настрою, так само, як герої маленького вітального відео, яке ми...

Comentarios


bottom of page